Latest updates
عزيزاني که   مايل به    همکاري در بخش ترجمه هستند ميتوانند آثار خود   را همراه با    توضيحات (مانند ترجمه‌هايي که اکنون روي سايت هست)  براي  ما   ارسال کنند،    که   در    صورت    احراز استاندارهاي   سايت    با     نام خودشان روي  سايت    گذاشته مي‌شود.
در   بخش   ترجمه   نيز    همانطور که واقف  هستيد  يک   اثر   هنري به تعداد مخاطب  مي‌تواند مفهوم و معنا     داشته    باشد،    پس   در ترجمه سعي شده  از  ترجمه   آزاد استفاده  نشود  و  حق  انتخاب در   اختيار    مخاطب   قرار   گيرد گرچه توضيحات   لازم   هم   در کنار ترجمه ارائه شده است.
07/17/2014
گروه بلک سبث کار خود را از سال 1968 آغاز کرد
Made in Iran. All member work copyright of respective owner, otherwise ©2014 poetryofmusic.com translate lyric and poetry. All rights reserved.
s. z.
MEMBERS AND BIOgraphy
THE DOORS
I'm basically a cocktail jazz kind of pianist. I'll be the first to admit that I'm not a very good keyboard player. People think I think I'm good. I think I'm a very poor piano player.

If there was no black man there would be no Rock'n'Roll. The beat, the rhythms of Africa are what created Rock'n'Roll and Jazz.

Drugs shouldn't be used for recreation although they can be, but ultimately the point of psychedelics is to put
you in touch with the powers of the universe.

The only thing that ultimately matters is to eat an ice-cream cone, play a slide trombone, plant a small tree, good God, now you're free.
Ray Manzarek
ري منزرک نوازنده‌ي کيبورد گروه دورز است.

منزرک، موريسون و همسر آينده خودش را براي اولين بار در دانشگاه کاليفرنيا-لس آنجلس ملاقات کرد. 

قبل حضور در گروه دورز، تجربه‌ي فعاليت در گروهي که با برادرانش تاسيس کرده بود را داشت.

گروه‌هايي که ري منزرک در آنها حضور داشت عبارتند از:
Manzarek-Krieger
Rick & the Ravens
Nite City
The Doors
People lost their virginity to this music, got high for the first time to this music. I've had people say kids died in Vietnam listening to this music, other people say they know someone who didn't commit suicide because of this music.... On stage, when we played these songs, they felt mysterious and magic. That's not for rent.
John Densmore
In The Doors we have both musicians and poets, and both know of each other's art, so we can effect a synthesis.


I didn't plan on rock-n-roll. I wanted to learn jazz; I got to know some people doing rock-n-roll with jazz, and I thought I could make some money playing music.
رابی کريگر در کودکي با نواختن تورمپت پا به عرصه موسيقي گذاشت، اما پس از اينکه آن را براي خود جذاب يا مناسب نيافت، رو به نواختن پيانو آورد.

رابي اولين گيتار خود را در هجده سالگي به دست آورد و وس مونتگومري، آلبرت کينگ و لري کارلتون را به عنوان تاثيرگذارترين افراد بر روي حرفه‌ي موسيقي خود مي‌داند.   

از سوي مجله رولينگ استون در رده هفتاد و ششمين گيتاريست برتر تاريخ قرار گرفته است.
Robby Krieger
There are things known and things unknown and in between are the doors.

Whoever controls the media, controls the mind.

We fear violence less than our own feelings. Personal, private, solitary pain is more terrifying than what anyone else can inflict.

Sex is full of lies. The body tries to tell the truth. But, it's usually too battered with rules to be heard, and bound with pretenses so it can hardly move. We cripple ourselves with lies.

Actually I don't remember being born, it must have happened during one of my black outs.

The appeal of cinema lies in the fear of death.
Friends can help each other. A true friend is someone who lets you have total freedom to be yourself - and especially to feel. Or, not feel. Whatever you happen to be feeling at the moment is fine with them. That's what real love amounts to - letting a person be what he really is.

Expose yourself to your deepest fear; after that, fear has no power, and the fear of freedom shrinks and vanishes. You are free.

I see myself as an intelligent, sensitive human, with the soul of a clown which forces me to blow it at the most important moments.
مطالعه ‌ي زياد جيم موريسن در دوران نوجواني روي ترانه سرايي و شخصيت آينده‌ي وي بسيار اثر گذار بوده است، به گونه‌اي که يکي از معلمانش در دوره نوجواني مي‌گويد که وي اسم کتاب‌هاي غيرمعمولي را که مطالعه کرده بود مي‌آورد و در مورد آنها بحث مي‌کرد، اما ما فکر مي‌کرديم که اين کتاب‌ها وجود ندارند و او اين مطالب را از خودش مي‌سازد اما پس از مراجعه به کتابخانه‌ي کنگره متوجه مي‌شديم راست مي‌گويد و کتب مربوط به قرون شانزده و هفده در مورد اهريمن شناسي مي‌باشند که ما هرگز در موردشان نشيده بوديم اما در تکاليفش تاثيرات آنها را مي‌شد ديد.

وي همچنين دو کتاب شعر منتشر کرده است که پس از مدتي در قالب يک کتاب عرضه شد. 
جيم موريسن شاعر و خواننده امريکايي که از نوجواني تحت تاثير آثار نيچه، آرتور رمبو و جک کرواک قرار گرفت و اين امر در ترانه‌هايي که در آينده و براي گروه سروده است، قابل مشاهده ست. 

با توجه به ترانه‌ها،صدا،شخصيت و نحوه‌ي اجراي او روي صحنه، از وي به عنوان يکي از تاثير‌گذارترين خواننده‌هاي گروه‌هاي راک در طول تاريخ يا مي‌کنند. 

ويژگي ديگري که موريسون به آن شهرت دارد، بداهه پردازي در هنگام اجراهاي زنده است.

از سوي مجله رولينگ استون در رده چهل و هفتمين خواننده برتر تاريخ قرار گرفته است.

Jim Morrison
در فاصله بين آلبوم چهار و پنجم گروه، اتفاقات زيادي براي جيم موريسن افتاد و حتي نزديک بود به 10 سال زندان محکوم شود.

اما  انتشار آلبوم morrison hotel در سال 1970 تحسين منتقدان در مجلات و روزنامه‌ها را برانگيخت و آن را بهترين آلبوم گروه تا آن موقع مي‌دانستند.

آخرين همکاري
جيم موريسن با گروه تهيه آلبوم  L.A. woman است، که تبديل به پروفروش‌ترين آلبوم آنها البته در رتبه دوم يعني پس از ميزان فروش آلبوم اول شد.

پس از جيم موريسن گروه تا سال 1973 دو آلبوم ديگر به نام هاي Other Voices و full circle به بازار عرضه کرد و سپس از هم جدا شدند.

تا اينکه در سال 1978 دوباره گرد هم آمدند و آلبوم موفق An American Prayer را عرضه کردند که شامل صحبت‌ها و اشعار جيم موريسن و مواد اوليه‌اي بود که در زمان موريسن ساخته شده بود که نقدهاي متفاوتي گرفت.

 
گروه اروسميث کار خود را از سال 1965 آغاز کرد.

اسم گروه از با توجه به کتاب درها‌ي ادراک نوشته‌ي آلدوس هاکسي انتخاب شده‌ است که خود اين کتاب کوچک نيز ارجاعي دارد به کتاب با توجه به کتابي ويليام بليک با عنوان ازدواج بهشت و جهنم.
( براي دانلود اين دو کتاب به صفحه‌ي چيزهاي جالب سايت مراجعه فرماييد.)

اعضاي گروه عبارتند از:
جيم موريسن، ري منزرک، جان دنزمور و رابي کريگر.

اين گروه هم مانند بسياري ديگر از گروه‌هاي موسيقي غرب کار خود را از خواندن در کلوب‌ها آغاز کرده است، و آن دوران به عنوان تمريني براي شکل گيري فورم و محتواي  موسيقي آنها مفيد بوده است.
London Fog
Whisky a Go Go

موفقيت گروه با آلبوم اول که به نام the doors  بود و ژانويه 1967 منتشر شد، آغاز شد. در اين آلبوم آهنگ lighte my fire  نوشته‌ي
رابي کريگر به صدر جدول فروش راه پيدا کرد. 

آلبوم بعدي به نام strange days  در همان سال به بازار عرضه شد، و علي‌رغم اينکه در به رده سوم جدول فروش رسيد، اما پس از مدتي فروشش تنزل کرد و در کل فروش متوسطي داشت.

در 9 دسامبر 1967 در جريان کنسرتي در new heave arena
جيم موريسن دستگير شد و به اولين خواننده‌ي راکي تبديل شد که بر روي صحنه دستگير مي‌شود.

( پيش از کنسرت در حالي که
موريسن داشت با يکي از هوادارانش در حمام ور مي‌رفت، پليس سر مي‌رسد و با توجه به اينکه پيش از کنسرت بوده پليس به آن دختر و جيم مي‌گويد که بروند، اما موريسن ميگويد که " اين را بخور " ، پس از آن پليس اسپري ميس را درمي ‌آورد و مي‌گويد فرصت آخر است که بروي، و موريسن باز هم مي‌گويد که " آخرين فرصت که بخوريش " ، و بنا به گفته‌ي منزرک پليس از آن اسپري عليه جيم و آن دختر استفاده مي‌کند و به همين خاطر کنسرت يک ساعتي عقب مي‌افتد.
و پس از حضور روي صحنه،
جيم در مورد اتفاقي که افتاده بود صحبت مي‌کند و به پليس طعنه مي‌زند که همين امر باعث مي‌شود پليس وي را از صحنه پايين بکشد.)  


آلبوم بعدي به نام waiting for the Sun تحت تاثير مصرف زياد الکل و مواد مخدر به وسيله‌ي
جيم موريسون قرار گرفت، اما با اين حال در رده اول فروش قرار گرفت.

آلبوم چهارم گروه در سال 1969 به نام the soft parade عليرغم مشکلاتي که
موريسن در هنگام ضبط به دليل تحت تاثير الکل بودن ايجاد مي‌کرد موفقيت تجاري فوق‌العاده اي داشت. 

The Doors (1967)
Strange Days (1967)
Waiting for the Sun (1968)
The Soft Parade (1969)
Morrison Hotel (1970)
L.A. Woman (1971)
Other Voices (1971)
Full Circle (1972)
An American Prayer (1978)

Jim Morrison

Birth name: James Douglas Morrison

Born: December 8, 1943

Instruments: Vocals, maracas, tambourine, harmonica, piano
He is an American singer-songwriter and poet, best remembered as the lead singer of Los Angeles rock band The Doors.

Ray Manzarek

Birth name: Raymond Daniel Manzarek Jr.

Born: February 12, 1939

Instruments: Keyboards, keyboard bass, vocals, Marxophone, guitar, percussion
He is an American musician, singer, producer, film director, and author, best known as a founding member and keyboardist of The Doors

John Densmore

Birth name: John Paul Densmore

Born:  December 1, 1944

Instruments:
Drums, percussion, flute, piano
He is best known as the drummer of the rock group The Doors.

Robby Krieger

Birth name: Robert Alan Krieger

Born: January 8, 1946

Instruments: Guitar, vocals, harmonica, keyboards, bass guitar
is an American rock guitarist and songwriter. He was the guitarist in The Doors
“Music is the one incorporeal entrance into the higher world of knowledge which comprehends mankind but which mankind cannot comprehend.”

Ludwig van Beethoven
عزيزان و علاقه‌مندان به شرکت در بحث‌هاي مربوط به اين صفحه از وب سايت، خواشمند است که در کمال ادب و احترام به ابراز عقايد خود بپردازيد و از توهين به يکديگر و يا تمجيد بي مورد بپرهيزيد و به ارتقاء سطح مطالب کمک کنيد.

زيرا با توجه به عدم توانايي ذهني مردم يک سري از کشورها در استفاده از اينترنت گهگاه به موارد اين‌چنيني بر مي‌خوريم، که البته نظراتي که در آنها به هر چيزي توهين شده باشد، بي درنگ  پاک مي‌شوند.

با تشکر از همکاري شما. Poetry Of Music
'hope you enjoy our products.we're dedicated to providing the best Quality.
Welcome !